Dr Wiesław Bieńkowski.

// DYREKTOR CENTRUM
// SPECJALISTA CHIRURGII OGÓLNEJ
// SPECJALISTA CHIRURGII PLASTYCZNEJ, REKONSTRUKCYJNEJ I ESTETYCZNEJ

  • Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej rocznik 1976.
  • Tytuł specjalisty z Chirurgii Ogólnej uzyskany w 1985r
  • Tytuł specjalisty z Chirurgii Plastycznej pod kierownictwem Prof. dr hab. med. Jerzego Strużyny w roku 1990 w Klinicznym Oddziale
  • Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń CSK WAM w Warszawie.
  • Do 1992 roku pracował w Klinicznym Oddziale Oparzeniowo-Plastycznym 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.
  • 30 letnie doświadczenie

Praktykował w wielu klinikach w kraju i za granicą, jak również uczestniczył w licznych Kongresach i Kursach Polskiego i Międzynarodowych Towarzystw Chirurgii Plastycznej m. in. w Polanicy Zdroju, Paryżu, Berlinie, Londynie, Antibes, Yokohamie, Cannes, Buenos Aires, Wiedniu, Rzymie, Lugano, Atenach i innych. Nabyte umiejętności i doświadczenie są skrupulatnie wykorzystywane w codziennej działalności od 1992 roku.

// Chirurgia plastyczna na światowym poziomie

Tempo w jakim dokonuje się postęp w dziedzinie chirurgii plastycznej wymaga od chirurga uczestniczenia przynajmniej dwa razy w roku w międzynarodowych kongresach i kursach doskonalących prowadzonych przez wybitnych specjalistów w tej dziedzinie. Pozwala to stosować najnowocześniejsze metody operacyjne szczególnie w zakresie chirurgii plastycznej.

Centrum medyczne Bieńkowski oferuje usługi medyczne na najwyższym poziomie, począwszy od takich zabiegów jak lifting twarzy, powiększanie piersi, czy ginekomastia, a kończąc na plastyce powłok brzucha. Oferowane chirurgia plastyczna ceny są wprost proporcjonalne do jakości. Zapraszam do kontaktu z recepcją i umówienia się na pierwszą konsultację!

Dr n. med. Michał Chalcarz.

// SPECJALISTA CHIRURGII

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – 2008 r. Staż podyplomowy ukończył w 2009 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim z ZOL im. J. Strusia w Poznaniu. Obecnie, jako specjalista chirurgii ogólnej, zajmuje się zagadnieniami związanymi z chirurgią plastyczną oraz medycyną estetyczną i regeneracyjną. Swoje kwalifikacje podwyższa, biorąc udział w licznych konferencjach naukowych, kongresach oraz kursach z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej. Jest trenerem firmy Neauvia i prowadzi szkolenia dla lekarzy z technik podawania wypełniaczy. Wszystko to po to, aby, jak podkreśla, realizować swoje marzenia i pomagać odzyskać pewność siebie tym, którzy tego potrzebują. Na co dzień pracuje w swoim gabinecie w Poznaniu oraz w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy.

// Specjalista chirurgii ogólnej, ekspert medycyny estetycznej

Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, takie jak: korekcja odstających uszu, korekcja powiek górnych i dolnych, powiększanie piersi za pomocą endoprotez, a także tłuszczem – lipofiling, pomniejszanie piersi, korekcja nosa, odsysanie tkanki tłuszczowej – liposukcja, plastyka powłok brzucha – abdominoplastyka, ginekomastia, plastyka warg sromowych – labioplastyka, usuwanie zmian skórnych oraz zabiegi medycyny estetycznej i regeneracyjnej: wypełnianie zmarszczek przy użyciu preparatów na bazie kwasu hialuronowego lub tłuszczem pozyskanym od pacjenta (lipofiling), nici liftingujące: wchłanialne i niewchłanialne, wygładzanie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej, leczenie nadpotliwości okolicy pach, dłoni i czoła, nieoperacyjna korekcja nosa, powiększanie punktu G (G Spot), nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej – lipoliza iniekcyjna, osocze bogatopłytkowe – PRP, przeszczep komórek macierzystych.

Lek. med. Maciej Kwiatkowski.

// SPECJALISTA UROLOGII

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, lekarz, specjalista urologii. Zajmuje się leczeniem prostaty, pęcherza moczowego, jąder, nietrzymania moczu lub leczeniem kamicy nerkowej bądź moczowej.

Lek. med. Tomasz Zwoliński.

// SPECJALISTA CHIRURGII

Absolwent Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy na Wydziale Lekarskim. Swoje szkolenie z zakresu chirurgii ogólnej rozpoczął w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy w 2013r. Dyplom specjalisty uzyskał w 2020r. Uczestnik wieli konferencji oraz szkoleń z zakresu szeroko pojętej chirurgii ogólnej. Od 2021r. Pan Doktor należy do zespołu bariatrycznego w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy. Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, członek International Bariatric Club, członek Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Bydgoszczy. Nauczyciel akademicki Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Główne zainteresowania to bariatria oraz proktologia.

//

Leczone choroby oraz zakres zabiegów :
-kamica pęcherzyka żółciowego
-przepukliny pachwinowe, udowe, brzuszne
-usuwanie zmian skórnych, znamion
-guzki krwawnicze
-przetoki okołoodbytnicze, szczeliny odbytu
-leczenie ran przewlekłych
-leczenie wrastających paznokci
-usuwanie szwów
-leczenie torbieli włosowej
-diagnostyka zmian chorobowych przewodu pokarmowego

Lek. med. Erika Bulko.

// MEDYCYNA ESTETYCZNA

Doktor Erika Bulko ukończyła w 1994 roku studia w Medycznym Leningradzkim Instytucie Sanitarno-Higienicznym o specjalności ,,Dermatowenerologia”. Posiada ponad 15 lat doświadczenia w kosmetologii prowadząc własny gabinet medycyny estetycznej.

Pani doktor Erika zaprasza na konsultacje kosmetologiczne, dermatoskopie oraz na usuwanie łagodnych zmian skórnych.

//

Zajmuje się chorobami skóry takimi jak: trądzik pospolity, trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, egzema.
Konturowanie (usta, obszar kości policzkowych,obszar podbródka), nitkowanie skórne, wypełniacze zmarszczek.