Dr Wiesław Bieńkowski.

// DYREKTOR CENTRUM
// SPECJALISTA CHIRURGII OGÓLNEJ
// SPECJALISTA CHIRURGII PLASTYCZNEJ, REKONSTRUKCYJNEJ I ESTETYCZNEJ

  • Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej rocznik 1976.
  • Tytuł specjalisty z Chirurgii Ogólnej uzyskany w 1985r
  • Tytuł specjalisty z Chirurgii Plastycznej pod kierownictwem Prof. dr hab. med. Jerzego Strużyny w roku 1990 w Klinicznym Oddziale
  • Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń CSK WAM w Warszawie.
  • Do 1992 roku pracował w Klinicznym Oddziale Oparzeniowo-Plastycznym 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.
  • 30 letnie doświadczenie

Praktykował w wielu klinikach w kraju i za granicą, jak również uczestniczył w licznych Kongresach i Kursach Polskiego i Międzynarodowych Towarzystw Chirurgii Plastycznej m. in. w Polanicy Zdroju, Paryżu, Berlinie, Londynie, Antibes, Yokohamie, Cannes, Buenos Aires, Wiedniu, Rzymie, Lugano, Atenach i innych. Nabyte umiejętności i doświadczenie są skrupulatnie wykorzystywane w codziennej działalności od 1992 roku.

// Chirurgia plastyczna na światowym poziomie

Tempo w jakim dokonuje się postęp w dziedzinie chirurgii plastycznej wymaga od chirurga uczestniczenia przynajmniej dwa razy w roku w międzynarodowych kongresach i kursach doskonalących prowadzonych przez wybitnych specjalistów w tej dziedzinie. Pozwala to stosować najnowocześniejsze metody operacyjne szczególnie w zakresie chirurgii plastycznej.

Centrum medyczne Bieńkowski oferuje usługi medyczne na najwyższym poziomie, począwszy od takich zabiegów jak lifting twarzy, powiększanie piersi, czy ginekomastia, a kończąc na plastyce powłok brzucha. Oferowane chirurgia plastyczna ceny są wprost proporcjonalne do jakości. Zapraszam do kontaktu z recepcją i umówienia się na pierwszą konsultację!

Dr n. med. Michał Chalcarz.

// SPECJALISTA CHIRURGII

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – 2008 r. Staż podyplomowy ukończył w 2009 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim z ZOL im. J. Strusia w Poznaniu. Obecnie, jako specjalista chirurgii ogólnej, zajmuje się zagadnieniami związanymi z chirurgią plastyczną oraz medycyną estetyczną i regeneracyjną. Swoje kwalifikacje podwyższa, biorąc udział w licznych konferencjach naukowych, kongresach oraz kursach z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej. Jest trenerem firmy Neauvia i prowadzi szkolenia dla lekarzy z technik podawania wypełniaczy. Wszystko to po to, aby, jak podkreśla, realizować swoje marzenia i pomagać odzyskać pewność siebie tym, którzy tego potrzebują. Na co dzień pracuje w swoim gabinecie w Poznaniu oraz w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy.

// Specjalista chirurgii ogólnej, ekspert medycyny estetycznej

Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, takie jak: korekcja odstających uszu, korekcja powiek górnych i dolnych, powiększanie piersi za pomocą endoprotez, a także tłuszczem – lipofiling, pomniejszanie piersi, korekcja nosa, odsysanie tkanki tłuszczowej – liposukcja, plastyka powłok brzucha – abdominoplastyka, ginekomastia, plastyka warg sromowych – labioplastyka, usuwanie zmian skórnych oraz zabiegi medycyny estetycznej i regeneracyjnej: wypełnianie zmarszczek przy użyciu preparatów na bazie kwasu hialuronowego lub tłuszczem pozyskanym od pacjenta (lipofiling), nici liftingujące: wchłanialne i niewchłanialne, wygładzanie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej, leczenie nadpotliwości okolicy pach, dłoni i czoła, nieoperacyjna korekcja nosa, powiększanie punktu G (G Spot), nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej – lipoliza iniekcyjna, osocze bogatopłytkowe – PRP, przeszczep komórek macierzystych.

Dr Krzysztof Lang.

// SPECJALISTA CHIRURGII OGÓLNEJ
// SPECJALISTA CHIRURGII PLASTYCZNEJ, REKONSTRUKCYJNEJ I ESTETYCZNEJ

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu (2006). Wiele lat szkolenia w zakresie dwóch specjalizacji chirurgicznych i tysiące wykonanych procedur – zarówno w lecznictwie szpitalnym jak i w sektorze prywatnym – pozwoliło doktorowi Krzysztofowi Langowi nabyć umiejętności bardzo precyzyjnego wykonywania operacji, głównie w zakresie powłok ciała. Dzięki temu, może znacznie zwiększyć satysfakcję pacjentów wynikającą nie tylko ze skutecznego leczenia, ale też z jego efektów estetycznych. Doświadczenie zdobywane dzięki licznym operacjom prowadzonym w znieczuleniu miejscowym, pozwala mu na ograniczenie do minimum dyskomfortu operowanych przez niego pacjentów. Wciąż poszerza swoją wiedzę i rozwija umiejętności uczestnicząc w kursach, stażach i szkoleniach na terenie kraju i poza jego granicami.

// Na co dzień pracuje w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Szpitala Uniwersyteckiego im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy (starszy asystent) oraz w Centrum Medycznym Bieńkowski.

Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, takie jak: korekcja estetyczna powiek górnych i dolnych, zabiegi naprawcze powiek w przebiegu opadania, podwijania/odwijania. Korekcja odstających małżowin usznych oraz zabiegi naprawcze w zakresie małżowin usznych. Zabiegi w obrębie powłok całego ciała, usuwanie zmian skórnych, nowotworów skóry i tkanki podskórnej, plastyka blizn, korekcja dysfunkcji funkcjonalnych związanych z bliznowaceniem lub starzeniem się tkanek.