Nici biorewitalizujące – przeciwwskazania
Choć zabieg z wykorzystaniem nici rewitalizujących jest ogólnie uznawany za bezpieczny, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Zaliczają się do nich przede wszystkim:
infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze;
niewyrównana cukrzyca;
bielactwo;
choroby błon śluzowych w miejscu zabiegowym;
aktywna choroba nowotworowa;
ciąża;
laktacja;
terapia lekami przeciwzakrzepowymi;
zaburzenia krzepnięcia krwi;
niewydolność nerek i wątroby;
tendencja do powstawania bliznowców;
choroby autoimmunologiczne.
Ponadto zabiegu z nićmi biorewitalizującymi nie wykonue się w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek ich składnik. W celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Podczas niej analizowana jest historia zdrowotna pacjenta i ewentualne alergie. W niektórych przypadkach specjalista może zlecić wykonanie dodatkowych badań, aby upewnić się, czy zabieg z nićmi rewitalizującymi będzie bezpieczny dla danego pacjenta. Kluczowe jest, aby nie zatajać żadnych informacji na temat swojego stanu zdrowia i przyjmowanych leków. W przeciwnym razie specjalista nie będzie w stanie rzetelnie ocenić, czy zabieg jest odpowiedni dla pacjenta.
Nici biorewitalizujące – jak się przygotować do zabiegu?
Do zabiegu z nićmi biorewitalizującymi nie trzeba przygotowywać się w żaden szczególny sposób, jednak ważne jest, aby przestrzegać pewnych zaleceń. Przede wszystkim na 5 dni przed zabiegiem należy odstawić niesteroidowe leki przeciwzapalne i preparaty zawierające miłorząb japoński. Kluczowe jest też, aby na 4 tygodnie przed biorewitalizacją nićmi nie używać kremów samoopalających w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi. Ponadto ważne, żeby w dniu zabiegu zrezygnować z korzystania z solarium, sauny, krioterapii i łaźni parowych oraz ekspozycji na słońce.
Dokładne informacje o tym, jak przygotować się do biorewitalizacji nićmi przekazujemy podczas konsultacji. Dokładnie tłumaczymy, czego należy unikać przed zabiegiem, aby przebiegł on bez problemu.
Biorewitalizacja nićmi liftingującymi – jak postępować po zabiegu?
Po biorewitalizacji nićmi należy traktować miejsce poddane zabiegowi ze szczególną delikatnością. Ważne jest, aby go nie drażnić, nie trzeć i nie uciskać. Ponadto kluczowe, aby nie nakładać na nie silnych kosmetyków. Najlepiej dbać o jego higienę przy pomocy delikatnych środków myjących, które nie zawierają żadnych drażniących, chemicznych substancji.
Dodatkowo po biorewitalizacji nićmi liftingującymi nie wolno zdrapywać złuszczającego się naskórka i strupów. Istotne jest również, aby nie wystawiać miejsca poddanego zabiegowi na działanie promieniowania UV. Kluczowe jest stosowanie kremów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.
Ponadto przez 6 godzin po procedurze z nićmi biorewitalizującymi nie należy dotykać miejsca poddanego zabiegowi. Zaleca się też, aby przez dobę po zabiegu nie spożywać alkoholu. Dodatkowo przez minimum 4 tygodnie należy unikać przyjmowania leków sterydowych, przeciwzapalnych i antyhistaminowych.