Wyniki badań krwi potrzebnych do zabiegu w znieczuleniu miejscowym to:
- morfologia,
- płytki krwi,
- jonogram
- układ krzepnięcia (APTTi INR),
- glukoza
- HBS-antygen
- HCV-przeciwciała
Zalecenie:
- W przypadku występowania poważnych chorób lub chorób o znaczeniu ogólnoustrojowym wskazana jest konsultacja specjalistyczna oraz wykonanie badań zaleconych przez chirurga lub konsultującego specjalistę.
- Prosimy także, by nie odstawiać leków przyjmowanych regularnie (np. w związku z nadciśnieniem, zaburzeniami endokrynologicznymi czy depresją itp.)
- Pacjent jest zobowiązany do wykonania badań krwi dwa tygodnie przed zabiegiem i dostarczenie ich – albo drogą mailową (recepcja.cmb@gmail.com), albo osobiście do recepcji Centrum Medycznego Bieńkowski.
- W dniu zabiegu wskazana jest dieta lekkostrawna (np. lekki twarożek wiejski, sucharek, bez kawy, bez herbaty), dwie godziny przed zabiegiem pacjent nie powinien pić ani jeść.
- Prosimy pamiętać o dokładnym umyciu operowanej okolicy.
- Pacjent powinien stawić się do kliniki w umówionym terminie. Przed zabiegiem w recepcji wypełnia dokumentację medyczną: zgoda na znieczulenie, zgoda na zabieg, karta wywiadu epidemiologicznego.
- Po dokonaniu wszelkich formalności Pacjent pod opieką pielęgniarki zostaje skierowany na blok operacyjny.
Pacjent jest zobowiązany do przestrzegania zaleconych wcześniej ustalonych terminów kontrolnych.
- Pacjent jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania zaleceń dotyczących noszenia opatrunku przez pięć dni po zabiegu, a opaski uciskowej w ciągu dnia i nocy przez okres trzech tygodni oraz przez kolejny okres ośmiu tygodni zakładania jej na noc.
- Opaskę można zakupić w naszym Centrum.
- Po zabiegu, w razie potrzeby, Pacjent powinien przyjmować leki zalecone przez chirurga.
- Pacjent ma zakaz uprawiania sportów wymagających wysiłku fizycznego, takich jak aerobic, ćwiczenia na siłowni, fitness, pływanie, gry zespołowe itp. przez okres sześciu tygodni.
- Po zabiegu Pacjenta obowiązuje zakaz korzystania z solarium, sauny i intensywnego opalania się przez okres sześciu miesięcy. Zaleca się korzystanie z ochronnych filtrów UV.
- Po zdjęciu opatrunku, po sześciu dniach od zabiegu, Pacjent może umyć głowę.
- Możliwe efekty uboczne: czasowe odczucie bólu, swędzenie, zaczerwienienie, delikatny obrzęk.
- Okres rekonwalescencji trwa około 14 dni.
- Po zabiegu wskazane jest wstrzymanie się od spożywania alkoholu i kawy przez kilka dni, unikanie lub znaczne ograniczenie palenia papierosów. Ma to decydujący wpływ na proces gojenia się rany pozabiegowej.