I stopień
W pierwszym stopniu zaawansowania choroby guzki czasowo powiększają się, jednak pozostają w kanale odbytu i nie są jeszcze widoczne i wyczuwalne na zewnątrz. Można je zobaczyć w postaci lekkich wypukłości w kanale odbytu za pomocą rektoskopu/anoskopu. W tym stadium poza sporadycznymi jasnoczerwonymi krwawieniami nie powodują żadnych dolegliwości.
II stopień
W drugim stopniu zaawansowania guzki wypadają na zewnątrz przy oddawaniu stolca, po czym cofają się do środka. Towarzyszą temu dolegliwości takie jak krwawienie, świąd, pieczenie. Pacjent ma wrażenie niecałkowitego wypróżnienia, co powoduje dłuższe przebywanie w toalecie, ciągłe parcie, które z kolei zwiększa ból.
III stopień
W w tym stadium chorobowym hemoroidy mają skłonność do wypadania – nie tylko podczas wypróżniania, ale także w trakcie wysiłku fizycznego. Zazwyczaj pozostają stale widoczne i wyczuwalne, ale mogą być odprowadzone ręcznie. Hemoroidy III stopnia mogą powodować znaczny ból oraz występowanie krwawienia, świądu i sączenia.
IV stopień
Hemoroidy IV stopnia wypadają poza odbyt i nie dają się odprowadzić. Występują przy tym objawy takie jak: krwawienie, świąd, ból, sączenie oraz często nietrzymanie stolca.
Żylaki odbytu/ hemoroidy – zabieg w znieczuleniu miejscowym + krótki pobyt | 1400 zł |
Żylaki odbytu/ hemoroidy – zabieg w znieczuleniu ogólnym dożylnym + krótki pobyt | 2100 zł |
Droga Pacjentko/Drogi Pacjencie, podczas wizyty konsultacyjnej chirurg musi upewnić się, czy Twój stan zdrowia umożliwia przeprowadzenie zabiegu. Będzie też chciał dowiedzieć się, czy otrzymałaś/eś wszelkie informacje dotyczące ryzyka, które niesie za sobą zabieg, oraz czy wiesz, ile będzie trwał w przybliżeniu okres rekonwalescencji. W związku z planowanym zabiegiem usunięcia żylaków odbytu informujemy, że Pacjent powinien przejść następujące badania:
Przygotowanie przedoperacyjne:
Dzień przed zabiegiem:
W dniu zabiegu:
Zabieg: