// PLASTYKA PIERSI

Wizualizacja 3d Vectra XT.

Zakłada się, że jedna na pięć kobiet, które poddały się operacji powiększenia piersi, nie jest zadowolona z efektu końcowego. Zwykle wiąże się to z niezgodnością wyobrażenia pacjentki z otrzymanym rezultatem. Trudno bowiem, zarówno lekarzowi, jak i pacjentce, określić jak dokładnie wyglądać będą piersi po zabiegu. Jednak z pomocą chirurgii plastycznej przychodzą nowoczesne technologie. Dostępne w naszym Centrum Medycznym urządzenie Vectra XT, pozwala na pełną wizualizację efektów zabiegów chirurgicznych przed jego wykonaniem.

// Czym właściwie jest Vectra XT?

Vectra XT to najnowocześniejsze urządzenie do przygotowywania wizualizacji 3D produkowane przez światowego lidera w tej dziedzinie, firmę Canfield Imaging Systems. Jego zastosowanie pozwala na przeniesienie na ekran komputera trójwymiarowego obrazu piersi pacjentki z zachowaniem ich anatomicznych szczegółów, a następnie podanie go odpowiedniej analizie pomiarowej i objętościowej.

// W jaki sposób działa urządzenie Vectra XT?

Wizyta, podczas której przygotowywana jest symulacja efektów zabiegu, rozpoczyna się od wykonania skanu ciała pacjenta za pomocą sześciu profesjonalnych  kamer. Uzyskane obrazy przechodzą szczegółową obróbkę w dedykowanym programie graficznym o nazwie Vectra Analysis Module, dzięki temu z sześciu dwuwymiarowych obrazów tworzony jest jeden w pełni trójwymiarowy. Proces wykonywania zdjęć trwa zaledwie kilka milisekund. W przypadku operacji powiększenia piersi symulacja tworzona jest komputerowo poprzez automatyczny pomiar piersi i proporcji twarzy, wizualizację sylwetki pacjentki, a nawet indywidualny dobór implantów biorąc pod uwagę ich kształt, objętość i profil.

Dzięki indywidualnym pomiarom możliwe jest uwzględnienie anatomicznych różnic pacjentki występujących między wielkością pojedynczych piersi oraz ich korekta.

Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w urządzeniu Vectra XT, są specjalne okulary, dzięki którym pacjentka może zobaczyć samą siebie w trójwymiarze, dokładnie tak jak postrzegają ją inni.

Chociaż urządzenie to cieszy się niezwykłą popularnością, m.in. w Stanach Zjednoczonych w Polsce wciąż jest nowe i trudno dostępne, dlatego cieszymy się, że nasi pacjenci mają możliwość skorzystania z tego ułatwienia.