// KOSMETOLOGIA

Terapia lampą Dermalux LED.

Jest to nowoczesne urządzenie stosowane w naszym centrum do fototerapii światłem LEDFototerapia Dermalux LED to nieinwazyjny, bezbolesny, a wręcz relaksujący zabieg, bazujący na wykorzystaniu energii światła o trzech długościach:

  • światło czerwone, czyli DERMALUX RED LIGHT: odmładza skórę, wpływając na poprawę jej struktury oraz wzmacnia jędrność skóry, stymulując produkcję kolagenu i elastyny;
  • światło niebieskie DERMALUX BLUE LIGHT:  znacznie przyspiesza wchłanianie się siniaków i obrzęków; dodatkowo redukuje ilość bakterii wywołujących trądzik, zmniejszając  widoczność zmian i pomagając uniknąć ponownych nasileń objawów;
  • bliska podczerwień DERMALUX NEAR-INFRARED LIGHT: dostarcza dodatkowych korzyści, odmładzając skórę i redukując pigmentację; przyczynia się też do szybszego gojenia się skóry, redukcji stanów zapalnych oraz bólu.

Dermalux® to wyróżniony prestiżową nagrodą „The AestheticAwards 2013–2014” oraz „The AestheticAwards 2014–2015” innowacyjny system wykorzystywany do fototerapii. Fototerapia, zwana inaczej światłoterapią lub też ledoterapią,  opiera się na wielopłaszczyznowym oddziaływaniu promieni świetlnych na organizm ludzki. Podstawowym zadaniem urządzenia jest zamiana energii słonecznej na energię niezbędną podczas procesów metabolicznych. Skuteczność fototerapii udowodniono klinicznie

// Jakie działanie ma lampa Dermalux LED i dla kogo jest przeznaczona?

  • Podstawowym działaniem, wykorzystywanym we współczesnej medycynie estetycznej i kosmetologii, jest pobudzanie funkcji aktywnych komórek tkanki łącznej, czego skutkiem jest stymulowanie procesów naprawczych i regeneracyjnych skóry. Lampa uaktywnia i wspiera proces produkcji kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu wpływa na jej odmłodzenie, poprawę jędrności i napięcia.
  • Dermalux LED świetnie sprawdza się w terapii pacjentów po zabiegach korekcji nosa czy plastyki powiek, a także  po PRP i lipofillingu twarzy, ponieważ w znaczny sposób przyspiesza wchłanianie się obrzęków i zasinień, które często są następstwem takich działań.
  • Lampa ta dedykowana jest dla osób borykających się z trądzikiem pospolitym, różowatym, łuszczycą, wypryskami na skórze i wszelkimi stanami zapalnymi skóry.
  • Terapia lampą przyspiesza procesy gojenia i łagodzi ból.

Dla poprawy efektów warto połączyć fototerapię z  innymi zabiegami takimi jak peelingi skóry, mezoterapia igłowa, mikronakłuwanie.