// MODELOWANIE SYLWETKI

Przeszczep tkanki tłuszczowej.

Przeszczep tkanki tłuszczowej to tak naprawdę połączenie dwóch zabiegów – liposukcji oraz powiększania i modelowania wybranej części ciała.

// Liposukcja

W pierwszym etapie zabiegu następuje liposukcja, czyli popularnie nazywana ,,odsysaniem tłuszczu”. Poprzez niewielkie nacięcia wprowadzana jest sonda, połączona z aparatem ssącym. Poruszając ją w różnych kierunkach chirurg precyzyjnie usuwa kolejne warstwy tkanki tłuszczowej redukując jej nadmiar i modelując poszczególne okolice ciała. Usunięcie się zbędnego tłuszczu wykonywane jest z miejsc najbardziej otłuszczonych, zazwyczaj są to brzuch, uda lub pośladki.

Blizny po zabiegu są bardzo małe (2–3 mm) i tak zlokalizowane by były niewidoczne. Również dzięki użyciu cienkich kaniul przez które usuwana jest tkanka tłuszczowa zmniejszone jest krwawienie podczas i po zabiegu.

Liposukcja wykonywana jest zarówno w znieczuleniu ogólnym (narkozie) jak i w znieczuleniu miejscowym. Podczas konsultacji chirurg dyskutując z pacjentem wybierze najodpowiedniejszy sposób znieczulenia.

// Wykorzystanie tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa to najlepszy wypełniacz. Dlaczego? Jest ona naturalnym składnikiem naszego ciała, a nie sztuczną substancją, dzięki czemu nie istnieje ryzyko odrzutu czy też wystąpienia reakcji alergicznej. Zostaje ona wszczepiana w te części ciała, które wymagają powiększenia czy wymodelowania. Najczęściej przeszczep tkanki tłuszczowej stosowany jest do:

  • powiększania piersi i pośladków,
  • wypełniania zmarszczek,
  • powiększania ust,
  • korygowania opadających policzków,
  • wypełniania bruzd nosowo-wargowych,
  • likwidacji cieni pod oczami,
  • niwelowania asymetrii twarzy,
  • eliminowaniu blizn potrądzikowych,
  • uzupełniania ubytków spowodowanych urazami, chorobami i wadami wrodzonymi.

Efekty widoczne są tuż po zabiegu, a końcowy, długotrwały efekt, gdy zniknie opuchlizna. Przez kilka tygodni po zabiegu pacjent nosi specjalną odzież uciskową pomagającą skórze w powrocie do optymalnej kondycji.

// Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep tkanki tłuszczowej?

Największą zaletą przeszczepu tkanki tłuszczowej jest to, że podczas jednego zabiegu można nie tylko wyszczuplić ciało na wybranym obszarze, ale też perfekcyjnie wymodelować sylwetkę poprzez przeszczep tłuszczu do części ciała wymagającej korekty objętości. Zabieg jest małoinwazyjny, a ryzyko wystąpienia powikłań jest niewielkie. Dodatkowo zawarte w tkance tłuszczowej komórki macierzyste o właściwościach regeneracyjnych i rewitalizacyjnych, odmładzają skórę i pozostawiają ją jędrną i elastyczną.