// MODELOWANIE SYLWETKI

Liposukcja pośladków.

Zgrabna i jędrna pupa to cel, do którego dąży wiele kobiet. Zdarza się czasem, że niestety diety i ćwiczenia nie przynoszą paniom oczekiwanych rezultatów, a tkanka tłuszczowa ciągle gromadzi się w tej części ciała, by uwolnić się tego problemu raz na zawsze, polecamy zabieg liposukcji pośladków.

Liposukcja to niezwykle popularny zabieg chirurgii plastycznej przeprowadzany od wielu lat prawie na całym świecie. Klasyczna liposukcja polega na rozbiciu i usunięciu z organizmu nagromadzonych zasobów podskórnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu korygowany jest kontur i kształt danej partii ciała.

// W jaki sposób przebiega zabieg liposukcji?

Istnieje wiele rodzajów liposukcji, które różnią się między sobą głównie sposobem rozbicia tkanki tłuszczowej. Do najczęściej stosowanych w dzisiejszych czasach zaliczamy m.in. metodę wodną. Podczas zabiegu liposukcji wodnej do tkanki tłuszczowej wprowadzony zostaje, za pomocą cienkiej kaniuli, specjalny płyn, który uwalnia nagromadzone komórki tłuszczowe, nie uszkadzając sąsiadujących z nimi tkanek. Rozbite komórki zostają odessane z organizmu tą samą kaniulą, którą wprowadzony został płyn. Dzięki umiejscowienia nacięcia do wprowadzenia rurki w naturalnych fałdach skórnych powstające blizny będą praktycznie niewidoczne.

To jaki rodzaj liposukcji jest dla Ciebie najlepszy, zależy od wielu czynników i powinien zostać określony przez profesjonalnego lekarza chirurgii estetycznej. Efekty zabiegu zależą od wybranej metody, zwykle są one widoczne od razu po opuszczeniu kliniki, jednak przez pierwszy miesiąc mogą utrzymywać się zasinienia oraz obrzęki skóry. Po opuszczeniu kliniki pacjentka zobowiązana jest do noszenia specjalnej bielizny uciskowej, zrezygnowania z aktywności fizycznej (basen sauna, fitness) na 6 tygodni, oraz zminimalizowania ekspozycji na słońce przez okres trzech miesięcy.

Przed wykonaniem zabiegu pacjentka musi przejść szczegółowe badania sprawdzające ogólny stan zdrowia. Pozytywne wyniki badań to jeden z wymogów pozwalających na przystąpienie do zabiegu.

Liposukcji pośladków nie mogą poddać się osoby, które:

  • chorują na cukrzycę,
  • cierpią na choroby układu oddechowego oraz układu krążenia,
  • zmagają się z  zaburzeniami obwodowego krążenia krwi.