// Medycyna estetyczna

Body Tite.

Twoja skóra utraciła dawną jędrność? A może zmagasz się z problemem cellulitu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, to czas byś poznała nowoczesny zabieg BODY TITE – liposukcję z falami radiowymi, która w łagodny, szybki i bezpieczny sposób ujędrni Twoją skórę. Wszyscy chcą cieszyć się smukłą figurą. Dieta i ćwiczenia będące filarami uzyskania szczupłej sylwetki są czasami niewystarczające. Zabieg Body Tite jest rozwiązaniem tego problemu. Nie tylko tylko sprawi, że zostanie usunięty nadmiar tłuszczu, ale również przemodeluje oraz obkurczy tkankę podskórną i skórę. Skutecznie bez dodatkowych zabiegów rozwiąże problem nadmiaru tkanki tłuszczowej.

// Dlaczego liposukcja RFAL(Body Tite) jest lepsza?

W trakcie zabiegu jest grzana tkanka podskórna,co powoduje jej ujędrnienie. W większości przypadków nie zachodzi potrzeba wykonania drugiego zabiegu wycięcia nadmiaru skóry. Naczynia krwionośne są koagulowane w trakcie zabiegu i nie dochodzi do dużej utraty krwi wraz z odsysanym tłuszczem, Liposukcja RFAL zapewnia zabieg mało traumatyczny, bez blizn o jednorodnym efekcie na całym obszarze zabiegu.

// Na czym polega liposukcja Body Tite?

W zależności od dokładnego zakresu zabiegu może on być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Lekarz po przez małe nacięcie wprowadza aplikator, który emitując prąd RF grzeje tłuszcz oraz tkankę podskórną. Temperatura jest cały czas kontrolowana i nie ma ryzyka oparzeń. Upłynniony tłuszcz jest odessany. Równocześnie przepływ prądu powoduje zamknięcie naczyń krwionośnych. Zabieg może być wykonany, na prawie każdym obszarze ciała włącznie z twarzą i podbródkiem. Po zabiegu w znieczuleniu ogólnym Pacjent pozostaje na jedną dobę w Centrum, natomiast po zabiegu w znieczuleniu miejscowym jeszcze tego samego dnia w raca do domu. Pacjent musi nosić opaski uciskowe przez okres zlecony przez lekarza. Efekt zabiegu jest widoczny bezpośrednio po jego wykonaniu, jednak efekt ostateczny jest możliwy dopiero po około 6 tygodniach.

Drogi Pacjencie/Pacjentko! Podczas wizyty konsultacyjnej poprzedzającej zabieg, chirurg będzie chciał sprawdzić czy twój stan zdrowia jest dobry, jakie są twoje oczekiwania względem finalnego efektu i czy posiadasz wszelkie informacje dotyczące przybliżonego czasu rekonwalescencji oraz ryzyka, które niesie za sobą zabieg. W związku z planowaną liposukcją, Pacjent powinien zachować następujące zalecenia:

  • Pacjent jest zobowiązany do wykonania badań krwi 2 tygodnie przed zabiegiem i dostarczenie ich drogą mailową cmb@gmail.com lub osobiście w recepcji Centrum Medycznego Bieńkowski.
  • Dwa tygodnie przed zabiegiem konieczne jest również wstrzymanie się od zażywania aspiryny i wszystkich jej pochodnych tj. Acard, Polocard itd.
  • Zaleca się zdjęcie sztucznych rzęs oraz udostępnienie paznokcia palca wskazującego bez lakieru, tipsów lub hybrydy.
  • Dzień przed zabiegiem zaleca się dietę lekkostrawną.
  • W dniu zabiegu Pacjent stawia się w klinice w umówionym terminie na czczo(bez jedzenia i picia). Chirurg raz jeszcze omawia z pacjentem cel zabiegu i sposób jego wykonania, przegląda wyniki badań. Zostaje zebrany wywiad anestezjologiczny (oprócz wyników badań, wskazane jest przyniesienie ze sobą również dokumentacji medycznej dotyczącej przebytych chorób lub uczuleń).
  • Pacjent podpisuje oświadczenie o tym, że nie jadł i nie pił minimum 6 godzin przed zabiegiem, a następnie składa podpisy pod: świadomą zgodą na zabieg, zgodą na znieczulenie, kartą wywiadu epidemiologicznego – po dokładnym zapoznaniu się z jej treścią. Następnie Pacjent udaje się wraz z pielęgniarką do swojego pokoju, z którego zostanie przekazany na salę operacyjną, zgodnie z kolejnością planowanych zabiegów w danym dniu. Kolejność zabiegów ustala lekarz.

Lista niezbędnych badań do wykonania zabiegu:

płytki krwi,

  • morfologia
  • jonogram
  • układ krzepnięcia (APTT i INR),
  • glukoza
  • HBS-antygen
  • HCV-przeciwciała
  • Podwójna próba grupy krwi (tylko w przypadku zn. ogólnego)

Zdarza się, że lekarz zleca wykonanie dodatkowych badań w przypadku obciążeń zdrowotnych, które mogłyby stać się przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Zalecana jest wtedy również konsultacja ze specjalistą i ścisłe przestrzeganie wytycznych lekarza prowadzącego. Prosimy także, by nie odstawiać leków przyjmowanych regularnie (np. w związku z nadciśnieniem, zaburzeniami endokrynologicznymi czy depresją itp.)

W związku z planowanym zabiegiem odsysania tłuszczu Pacjenci powinni przestrzegać następujących zaleceń:

  • Pacjent jest zobowiązany do przestrzegania zaleconych i wcześniej ustalonych terminów wizyt kontrolnych.
  • Pacjent jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania zaleceń dotyczących noszenia ubrania uciskowego przez cały dzień i całą noc przez 5 tygodni w celu zmniejszenia nasilenia obrzęków. Zaleca się ręczne pranie bielizny uciskowej, w czasie gdy Pacjent jest bez niej zaleca się leżenie.
  • Po zabiegu w razie potrzeby Pacjent powinien przyjmować leki zalecone przez chirurga.
  • Po zabiegu po okresie 2–3 tyg- Pacjent może podejmować delikatny masaż wibracyjno-drenujący przez ubranie uciskowe.
  • Po zabiegu przez okres 2 tygodni- Pacjent powinien ograniczyć wysiłek fizyczny( szczególnie: schylanie się, dźwiganie, intensywne zajęcia, gry zespołowe, siłownia).
  • Po zabiegu przez okres 6 miesięcy Pacjenta obowiązuje zakaz korzystania z solarium, sauny i intensywnego opalania się, zaleca się również stosowanie kremów z silnymi filtrami UV.
  • Okres rekonwalescencji jest kwestią indywidualną, jednak zazwyczaj wynosi około 14 dni.
  • Przelot samolotem jest możliwy po 14 dniach od zabiegu.
  • niewydolności nerek i wątroby,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, nadciśnienie,
  • choroby serca,
  • grypa, przeziębienie,
  • stany zapalne.
  • Otyłość znacznego stopnia

Krwiak – pomimo prawidłowych wyników badań układu krzepnięcia możliwe jest wystąpienie nadmiernego krwawienia w trakcie lub po operacji prowadzącego do powstania krwiaka.

Seroma – nagromadzenie się surowiczo-żółtego płynu, jako następstwo rozpadu tkanki tłuszczowej.

Martwica skóry – w miejscu gojenia się zszytej rany, może dojść do obumarcia tkanek skóry.

Infekcja – wszystkie operacje chirurgiczne powikłane powstaniem krwawienia i krwiaka obarczone są możliwością rozwoju zakażenia drobnoustrojami chorobotwórczymi- pomimo postępowania aseptycznego i należytej staranności.

Obrzęk i zasinienie – pojawiają się zawsze, ustępują zwykle po kilku tygodniach od operacji.

Widoczne blizny – są nieuniknione i pozostają do końca życia, ich widoczność można zminimalizować stosując plastry i żele.

Brak zadowolenia z efektu kosmetycznego –medycyna nie jest nauką ścisłą w związku z czym niezależnie od staranności, biegłości i doświadczenia operatora nie jest możliwe zagwarantowanie osiągnięcia ściśle zaplanowanego wyniku operacji. W szczególności dotyczy wyżej wymienionych obszarów ciała.

Omówiono ze mną także możliwość wystąpienia innych następstw nie wymienionych powyżej, także możliwość reoperacji, jeśli będzie taka potrzeba.